تبلیغات
وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - شکاف نسل ها

وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - شکاف نسل ها

قوی باااش

قوی باااش

وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - شکاف نسل ها قوی باااشامروز میخاییم درباره ی شکاف نسل ها
اگر میخایین بیشتر در این مورد بدونید به ادامه مطلب برویدشکاف نسل ها
متاسفانه ، سرعت و شتاب جوامع در مسیر توسعه یافتگی، باعث شده که آنچه از آن به عنوان فرهنگ و رسوم یاد می شود، به فراموشی سپرده و همین امر منجر به ایجاد شکاف عمیق "بین نسلی" شده است.
،

والدین توجه کنند که نسل جدید، خواسته ها و ایده آل های متفاوتی با پدر و مادرشان دارند. اگر والدین بخواهند فرزندان خود را مثل خودشان تربیت کنند، دو نسل از جامعه عقب خواهند بود و به همین دلیل نخواهند توانست با جامعه تعامل متناسبی داشته باشند.
،

بهترین تکیه گاه و مامن برای فرزندان بخصوص دختران محیط خانواده و والدینشان هستندو مطمئن باشند که در هیچ جایی دلسوز تر از خانواده خود نمی یابند .

روان شناسان راهکارهایی برای تحکیم روابط دوستانه میان والدین و فرزندان ارایه داده اند و معتقدند: والدین باید با فرزندشان دوست باشند و به او احساس امنیت و آرامش بدهند. در این صورت نوجوان فردی خود ساخته و با عزت نفس بالا بار می آید و وقتی در جو گروه همسال قرار می گیرد، زود تحت تأثیر واقع نمی شود و از اعمال نادرست آنان پیروی نمی کند.
هیچ کس انتظار ندارد اختلاف نظر بین والدین و فرزندان به وجود نیاید اختلاف بین دو نسل وجود دارد، ولی مهم شیوه برخورد با این مشکل است، اگر والدین و فرزند نوجوان به جای اعمال قدرت از دریچه چشم یکدیگر به مسایل نگاه کنند، اختلافها حل می شود. والدین باید با فرزندان خود صحبت کنند و به سخنان آنها گوش دهند و زمینه ای ایجاد کنند تا نوجوان پدر و مادر خود را محرم و غمخوار خود بداند و بتواند به راحتی مشکلات خود را با آنها در میان بگذارد
و نباید خانواده ها خیلی به فرزندان حساس شوند
،
شکاف نسل ها چیست ؟   
شکاف نسل‌ها بر قطع پیوندها و روابط بین‌ نسلی اشاره دارد و نخستین بار در دهه ۶۰ میلادی توسط صاحب‌نظران اجتماعی در کشورهای غربی مطرح شد که به بررسی و ساختارشناسی اختلافات فرهنگی میان والدین و فرزندان می‌پرداخت. این پدیده از آن تاریخ تا امروز از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار گرفته و تعاریف متفاوتی نیز برای آن ارائه شده است.
 
خوب بود؟ اگه نظری داشتید نظر بزارید


تاریخ : جمعه 8 مرداد 1395 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : hyunmin ^-^ | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.