تبلیغات
وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - روش درست مطالعه

وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - روش درست مطالعه

قوی باااش

قوی باااش

وبلاگ دبیرستان راضیه (س) - روش درست مطالعه قوی باااشچند تا روش برای مطالعه بهتر اگخ میخایید ببینید به ادامه مطلب بروید . برخى افراد ترجیح مى‏دهند در سكوت مطالعه كنند و برخى در سروصدا. بعضى صندلى راحتى را مى‏پسندند و بعضى دراز كشیدن یا نشستن رسمى را. اصلاً وسواس به خرج ندهید و در هر حالتى كه راحت‏تر هستید، مطالعه خود را آغاز كنید.


2. اگر مكان مطالعه شما كمى آشفته و به هم ریخته است، مرتب كردن آن را به نیم ساعت پس از مطالعه موكول كنید؛ زیرا در این صورت، در حین مرتب كردن اتاق، به مطالبى كه مطالعه كرده‏ اید، فكر خواهید كرد و زمان مفیدى را از دست نخواهید داد.

3. گاهى اوقات از مكان‏هاى استثنایى و هیجان‏ انگیز استفاده كنید تا مطلبى كه مطالعه مى‏كنید، همراه آن خاطره در ذهن شما ماندگار شود؛ مثلاً در یك شب بارانى با یك چتر و یك چراغ قوه زیر باران روید و مطلب را مطالعه كنید و یا در یك مكان تاریخى و قدیمى، به تفكر و مطالعه در مورد مطلب مورد علاقه خود بپردازید.


4. اگر امكان داشته باشد، موضوع مورد مطالعه شما با مكانى كه انتخاب مى‏كنید، هماهنگى و سنخیت داشته باشد. این كار، به افزایش بهره ‏ورى شما كمك بسیار مى‏كند. این هماهنگى، شامل ابزار و لوازم مورد نیاز نیز مى‏شود.


5. قبل از انتخاب محل مطالعه خود، چند خصوصیت مهم و ایده ‏آل را براى مكان مطالعه، در ذهن خود فهرست كنید تا راحت‏تر بتوانید آن را بیابید.


6. در مكان مطالعه شما، باید راهى براى خیره شدن به دور دست وجود داشته باشد؛ زیرا توقف در مطالعه و چشم دوختن به بى‏نهایت، در افزایش كارآیى مطالعه بسیار سودمند است؛ حداقل گاهى به سقف اتاق خیره شوید.


7. هیچ گاه مطالعه خود را به حضور در مكان خاصى مشروط نكنید؛ زیرا در این صورت بهانه‏ اى مى‏یابید تا در سایر مكان‏ها از مطالعه بگریزید. به یاد داشته باشید كه در حقیقت، «مكان مطالعه، جایى است كه شما هستید».


8. دقت كنید كه میزان نور، دماى محیط، شكل صندلى و سایر شرایط، در مكان مطالعه شما به گونه‏ اى نباشند كه شما را خواب آلوده كنند.

9. تهویه خوب و اكسیژن زیاد در مكان مطالعه، شرطى حیاتى است.


چون متاسفانه باید یک ماه دیگه بریم مدرسه گفتم یه کمکی کنمتاریخ : جمعه 8 مرداد 1395 | 08:15 ب.ظ | نویسنده : hyunmin ^-^ | چطور بود ؟
.: Weblog Themes By Slide Skin:.